מצלמות כיפה

אלו הן ממצלמות האבטחה הפופולריות ביותר. ייעודה העיקרי של מצלמת כיפה הוא ראייה מרחבית ללא שטחים מתים באיכות גבוהה מאוד.

מצלמות מסוג זה מסוגלות לספק תמונת מצב של 360 מעלות במרחב באיכות גבוהה מאוד. המיקום והחדות שלה מייחדים אותה כמצלמה איכותית שמכסה את כל השטח, ללא שטחים מתים.

מבחינת נראות אין ספק שמצלמות כיפה הן מוצנעות, ידידותיות יותר לסביבה ופחות בולטות, מה שעושה אותן לבחירה הנכונה לשימוש פנימי (בתוך מבנה). חשוב להבין שמצלמות אלו נועדו לתפיסה והרשעה ולאו דווקא להרתעה עצם גודלן ומבנן שאינו מושך את תשומת לבם של העוברים והשבים.

צריך לקחת בחשבון גם את מיקום המצלמה. אם מדובר במיקום שהוא יחסית נגיש לפגיעות והשחתות מידי אדם או חיות מצלמות כיפה יתאימו מאוד בשל היותן קטנות ובדרך כלל ממוקמות על התקרות. הן עמידות יותר ולא ניתן להזיז את מיקום העדשה בקלות. חשוב להתיחס לגובה התקרה/קיר ולבדוק האם יש עוד מצלמות שיכולות לתעד פגיעה במצלמה זו.

הן הדגם הנפוץ ביותר בשוק מצלמות האבטחה. מדובר על מצלמות גלויות, בעלות צורה מעין כדור, המזכירה כיפה, ומכאן שמה. שלא כמצלמות אבטחה רגילות מסורבלות, שנוכחותן בולטת בשטח, צורתה העגולה של מצלמת כיפה מקנה לה מראה אסתטי ונעים לעין, והיא נראית כחלק מעיצוב החלל. התקנת מצלמות כיפה פופולארית מאוד במקומות ציבוריים דוגמת קניונים, חנויות, בניינים משותפים ובתים פרטיים. מהם המאפיינים של מצלמות כיפה.

המצלמות לרוב מותקנות בחלק הפנימי של מבנים, בדרך כלל על התקרה. כך מתאפשר שדה ראייה רחב לצילום. עדשת המצלמה מכוסה פלסטיק בצבע כהה, כך שלא ניתן לדעת באופן מדויק לאן העדשה מכוונת. מצלמות כיפה אינפרא-אדום, מצלמות מיוחדות לצילום בחשיכה, בלילה או בתאורה עמומה. מצלמות כיפה בעלות עדשה משתנה- יש אפשרות להחליף את העדשה בהתאם לצורכי הצילום- צילום ממוקד יותר או למרחק גדול. מצלמות כיפה אנטי ונדאליות- למניעת שבר או הרס במקרה אלימות, בעיקר כאשר הן ממוקמות מחוץ למבנה.

ניתן לכוון צילום במצלמת כיפה 360 מעלות, שדה הראייה הוא מאוד רחב. מצלמות כיפה בעלות עדשה ממונעת, בעלות יכולות צילום גבוהות במיוחד. (High speed dome).

סוגים עיקריים של מצלמות כיפה הן:

אינפרא אדום: המתאימות לצילום בתנאי חושך ולילה, למקרה שאין אף אחד באיזור בשעות ספציפיות.


מצלמות בעלות עדשה משתנה: שמסוגלות לבצע פוקוס אוטומטי, זום מתכוונן ובעלות יכולות ראיית לילה מתקדמות.
מצלמות כיפה בדרך כלל מותקנות על התקרה, בתוך מבנה, תופסות פחות מקום ויותר ידידויות לעין משאר המצלמות. ישנה גם אפשרות לבחור את עיצוב המצלמה או לבחור במצלמה עם כיפה אטומה שמסווה את מיקום העדשה לחילופין.

072-331-1488 דילוג לתוכן